Rusza nabór na rok szkolny 2018/19 do Samorządowego Przedszkola i kl. I Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Ciachcinie - szczegóły w zakładce Rekrutacja

23 stycznia 2013 19:30 | Ogłoszenia

Kiermasze

Sprawozdanie z KIERMASZU „ŚWIATECZNY CZAS” przeprowadzonego
w Kościele Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Ciachcinie.

W dniach 08 – 09. 12. 2012 r. w Kościele św. S.B.Męczennika w Ciachcnie odbył się  Kiermasz „Świąteczny Czas”, którego celem było pokazanie, że działając oszczędnie, wykorzystując własne zasoby i pomysłowość można uzyskać zbiorową korzyść. Bawiąc się uczymy się gospodarności i wykorzystania własnych talentów.

W kiermaszu wzięły udział 2 klasy: klasa II gimnazjum i klasa IIIb gimnazjum z Zespołu Szkół nr 2 w Ciachcinie. Prace wykonano różnorodnymi technikami. Uczniowie pracowali podczas zajęć technicznych oraz godzin z wychowawcą. Młodzież tych dwóch klas przygotowała: choinki wykonane z makaronu, ozdobnego sznurka, szyszek czy nawet sianka. Przygotowali piękne bombki styropianowe ozdobione wstążką oraz mnóstwo figurek

Pieniądze ze sprzedaży zostały przeznaczone na rozwijanie działalności kulturalnej młodzieży z klasy II i IIIb gimnazjum. Łączna suma pieniędzy uzyskanych podczas kiermaszu wynosi 1040 zł.

Kiermasz zaszczepił w wielu uczniach chęć pozyskiwania funduszy dla klasy oraz zmobilizował do myślenia nad różnymi formami przedsiębiorczości.

Organizatorami oraz opiekunami były p. Monika Sieradzka oraz p. Ewa Wysocka, które w organizację kiermaszu dokonały wkładu własnego w wysokości ok. 400 zł. Z tych pieniędzy zostały zakupione potrzebne materiały do wykonania ozdób świątecznych. Zakupiono: kule styropianowe, wstążki, farby, lakiery, brokaty, sztuczny śnieg, formy do figurek gipsowych, gips, makarony, folia do zapakowania figurek gipsowych.

Dzieci i ich opiekunowie składają serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom kiermaszu oraz szczególne podziękowania kierujemy do proboszcza ks. Andrzeja Krajewskiego za umożliwienie przeprowadzenia kiermaszu w kościele.

Dnia  10 grudnia 2012 roku w świetlicy szkolnej odbył się kiermasz świąteczny. Podczas kiermaszu sprzedawano choinki z makaronu, aniołki z masy solnej, ozdoby z szyszek na choinkę, stroiki ze świerku, renifery ze świerku, anioł z filcu, ciasteczka. Prace wykonane zostały przez dzieci uczęszczające na świetlicę, wychowawców świetlicy i p. E. Nowakowską. Kiermasz spotkał się z ogromnym zainteresowaniem pracowników szkoły, uczniów i rodziców. Dochód ze sprzedaży wyniósł 307 złotych, z czego 50 złotych przekazano na paczki dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia, resztę pieniędzy przeznaczono na zakup materiałów papierniczych i gier dydaktycznych na świetlicę szkolną. Wychowawcy świetlicy i uczniowie składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom kiermaszu.

W dniu 17 grudnia 2012 roku odbył się w naszej szkole kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły na zajęciach koła plastycznego. Można było podziwiać i nabyć bombki, stroiki, wianuszki, choinki, świece, poduszeczki na sianko i opłatek, szydełkowe anioły i gwiazdki, obrazy, talerze dekoracyjne. Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi z użyciem farb akrylowych, lakierów, techniką decupage. Na kiermasz licznie przybyli uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Część dochodu została przeznaczona na cel charytatywny, natomiast za pozostałe środki zostaną zakupione materiały plastyczne na działalność artystyczną naszej szkoły.

Kiermasz cieszył się ogromnym powodzeniem.