Ferie zimowe: 28.01. - 10.02.2019 r.

09 października 2012 12:46 | Komunikaty

Zakup fantoma

Środki z funduszu prewencyjnego PZU w wysokości 642 zł zostały przeznaczone na zakup fantoma "AMBU SAM" do udziału i pomocy przedmedycznej.

Raport zwięźle opisujący zrealizowane zadania prewencyjne.

Nowa podstawa programowa wprowadziła do gimnazjum przedmiot: Edukacja dla bezpieczeństwa - przysposobienie obronne. Na zajęciach uczniowie uczą się wielu praktycznych czynności między innymi udzielania pierwszej pomocy czyli ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Jedną z takich umiejętności jest wykonywanie resuscytacji czyli zespołu czynności ratunkowych okresowo zastępujących czynności serca i płuc. Dlatego konieczne stało sięzakupienie fantoma, na którym uczniowie mają mozliwość wielokrotnego ćwiczenia tej czynności, co w życiu codziennym pomoże im dokonywać właściwych wyborów i nie bać się nieść pomoc drugiemu człowiekowi.