06 listopada 2019 07:37 | Aktualności

Wycieczka kl. III do LPR

Dnia 31 października uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią p. Katarzyna Kłosińską uczestniczyli w wycieczce do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku. Dzieci zapoznały się ze śmigłowcem ratunkowym, w którym mogły spędzić kilka emocjonujących chwil. Helikopter prezentował pan ratownik medyczny, na co dzień latający tym bardzo pożytecznym helikopterem. Opowiadał uczniom o budowie śmigłowca ratowniczego i o jego wyposażeniu. Zespół ratowniczy należy podziwiać za jego gotowość do wyruszenia w akcję ratowniczą w każdej chwili. Czas jaki zajmuję załodze na przygotowanie się do wylotu wynosi od 3 do 6 minut, w zależności od odległości do miejsca wypadku. W dalszej kolejności udaliśmy do dyspozytorni. Tam podejrzeliśmy trudną pracę wykonujących ją osób. Na monitorze z mapą Polski mogliśmy obserwować aktualne loty helikopterów ratowniczych w Szczecinie i Warszawie. Dyspozytor wyjaśnił nam również, że ze względu na trudne warunki pogodowe , nie może aktualnie wylecieć z bazy helikopter w Krakowie. Następnie przeszliśmy do olbrzymiego hangaru. Tam każdy uczeń, pod fachowym okiem ratownika ćwiczył udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy zdali „ egzamin” wyśmienicie, więc każdy otrzymał z rąk ratownika odpowiedni certyfikat potwierdzający nasze umiejętności wraz z drobnym , słodkim upominkiem.

Po wizycie bazie LPR, przeszliśmy na teren Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Tu pod okiem pana kierownika klubu obejrzeliśmy hangary, samoloty, awionetki, szybowce. Każdy z nas mógł zasiąść za sterami małej awionetki i poczuć się jak prawdziwy pilot. Zakładaliśmy również spadochron. Mogliśmy porównać jego ciężar z ciężarem naszych plecaków szkolnych. Było wspaniale!

Za możliwość odbycia tej wspaniałej wycieczki serdecznie dziękujemy tacie Gabrysia- panu Marcinowi Kochanowskiemu.

Wycieczka kl. III do LPR