23 października 2019 09:44 | Aktualności

Wycieczka do lasu kl. I i kl. Vb

21 października uczniowie klasy pierwszej oraz piątej wraz z wychowawczyniami panią Aleksandrą Dąbrowską i panią Aldoną Gierzyńską wybrali się na wycieczkę autokarową do leśniczówki w Miszewie Murowanym.

Po przybyciu na miejsce dzieci były zaskoczone olbrzymią ilością liści rozesłanych na ziemi, które radośnie w słońcu podrzucały do góry. Potem weszły na podwórze  z wcześniej przygotowanym ogniskiem, na którym zostały upieczone kiełbaski. Dzieci zaproszono do obejrzenia  zwierząt, które po urazach i kontuzjach w tej leśniczówce przywracane są naturze.  W izbie edukacyjnej uczniowie kolorowali przygotowane przez nauczycielkę karty pracy i słuchali opowieści leśniczego, pana Jerzego Downarowicza o zwierzętach i warunkach w jakich żyją.  Potem posilili się i po przypomnieniu,jak należy zachowywać się w lesie odbyły długi spacer przez las z podleśniczym panią Katarzyną Domańską. Obserwowały przyrodę i zachodzące w niej zmiany jesienią. Poznały warstwową budowę lasu, słuchały śpiewu ptaków, szukały grzybów. Wszystkim dopisywał świetny  humor, a ruch na świeżym powietrzu doskonale zastąpił lekcję wychowania fizycznego. Weseli, choć mocno zmęczeni powrócili do szkoły.