23 czerwca 2019 20:42 | Aktualności

Zakończenie klasy VIII i III gimnazjum

18 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 klasy VIII oraz III gimnazjum. Pożegnanie rozpoczęło się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewano hymny. W dalszej części przekazano sztandar uczniom klasy V i VI szkoły podstawowej. Pani wicedyrektor Monika Sieradzka podsumowała miniony rok i złożyła absolwentom życzenia w związku z zakończeniem pewnego etapu na drodze szkolnej edukacji i rozpoczęciem kolejnego.

Podczas uroczystości obecny był Pan Wójt Gminy Bielsk - Józef Jerzy Rozkosz, który  dołączył się do życzeń oraz złożył gratulacje dla najlepszych naszych absolwentów, którzy osiągnęli średnią 5,00 i wyżej. Wśród nagrodzonych znalaźli się: Julita Rutkowska, Mateusz Brudzyński.  Pani wicedyrektor wręczyła Listy gratulacyjny dla rodziców Julity i Mateusza za trud włożony w proces wychowawczy.

Następnie odbyło się wręczenie nagród dla uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre i dobre wyniki w nauce.  Za najlepsze wyniki na egzaminie zewnętrznym nagrodę otrzymała Julita Rutkowska. Tegoroczne Nobelki otrzymali: Dominika Rybicka w kategorii "Sportowe powroty", Natalia Łakomiec w kategorii "Kryształowy głos".

Wręczono również świadectwa ukończenia szkoły oraz dyplomy za osiągnięcia sportowe, reprezentowanie szkoły na przeglądach i festiwalach muzycznych,  za udział w wolontariacie,  oraz innych konkursach.

Na koniec uczniowie przygotowali krótki program artystyczny, poprzez który podziękowali uczącym ich nauczycielom oraz filmy przedstawiające ich szkolną drogę od przedszkola do ukończenia szkoły. Nie obyło się bez wzruszeń, nie jedno oko uroniło łzę z powodu rozstania ze szkołą. Na koniec Pan dyrektor złożył uczniom życzenia i życzył bezpiecznych wakacji.

Zdjęcia: