23 czerwca 2019 20:27 | Aktualności

Dzień Patrona - Czesław Miłosz

W dniu 14 czerwca 2019 r. odbyła się akademia poświęcona jednemu z Noblistów naszej szkoły – poecie Czesławowi Miłoszowi.

Akademia miała charakter poetycko-muzyczny.
W przygotowaniu uroczystości zaangażowani byli uczniowie starszych klas jak również nauczyciele.

Częścią graficzną zajęła się p. Katarzyna Kłosińska, częścią muzyczną pan Grzegorz Leliński natomiast częścią poetycką pan Robert Grala.

Recytacja wierszy Czesława Miłosza wzbogacona była prezentacją zdjęć oraz dokumentów z życia wielkiego wieszcza.

Ponadto prezentowane były książki autora wystawione w specjalnie wcześniej przygotowanej gablocie.

Poetycki charakter akademii udzielił się wszystkim słuchającym.

W montażu słowno muzycznym wzięli udział: Katarzyna Pesta, Weronika Wójcik, Michał Pochwałka, Katarzyna Rutkowka, Gabriela Orłowska, Zofia Klimkowska, Krystian Żabolicki, Karolina Grabowska, Michał Kalinowski, Dominika Rybicka, Julita Rutkowska, p. Robert Grala i Mateusz Brudzyński (prezentacja multimedialna) oraz zespół muzyczny wraz z chórem szkolnym.

Zdjęcia: