Rusza nabór na rok szkolny 2018/19 do Samorządowego Przedszkola i kl. I Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Ciachcinie - szczegóły w zakładce Rekrutacja

06 czerwca 2017 09:47 | Aktualności

Dzień Patrona

W roku szkolnym 2016/2017 naszej szkole patronował kolejny Noblista - Henryk Sienkiewicz. Dnia 5 czerwca 2017 r. z okazji Dnia Patrona odbyła się impreza „Znamy Cię Henryku Sienkiewiczu”. Za przygotowanie uroczystości i jej  przebieg odpowiedzialne były: p. A. Pesta, E. Sołtysiak - Mielcarek, p. A. Dąbrowska. Już pod koniec maja została wykonana gazetka o H. Sienkiewiczu aby uczniowie mogli zapoznać się z jego twórczością oraz p. M. Sieradzka i p. E. Wysocka ogłosiły konkurs na prezentację multimedialną o jego życiu i twórczości.

5 czerwca już od rana rozbrzmiewały dzieła H. Sienkiewicza, czytane przez uczniów podczas pierwszej godziny lekcyjnej. Następnie na sali gimnastycznej została przedstawiona zwycięska prezentacja multimedialna, której autorem była Aleksandra Białaszek z kl. III gimnazjum. Następnie odbył się konkurs na temat wiedzy o H. Sienkiewiczu. Uczniowie mierzyli się z różnymi konkurencjami, m.in.: muzyką filmową ekranizacji dzieł H. Sienkiewicza, czytaniem jego dzieł oraz życiorysem.

Cała impreza przebiegała w przyjaznej i miłej atmosferze.