22 listopada 2015 18:20 | Aktualności

Młodzieżowy Klub Wolontariusza "Podaruj serce"

,,Kiedy pomagamy innym pomagamy sobie,
ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,
zatacza koło i wraca do nas.”

W Gimnazjum nr 2 im. Noblistów Polskich w Ciachcinie został powołany młodzieżowy klub wolontariusza: ,,Podaruj serce”. Uczniowie chcą poświecić swój czas i energię na rzecz społeczności lokalnej, osób spoza rodziny oraz tym, którzy potrzebują najwięcej pomocy. W tym celu uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia składały się z wykładów, pokazów i ćwiczeń praktycznych prawidłowego zachowania się młodzieży na wypadek różnych zagrożeń. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w warsztatach mających na celu zapoznanie uczestników z ideą wolontariatu młodzieżowego, dostarczenie podstawowej wiedzy na ten temat oraz promowanie aktywnego sposobu życia i wychowania poprzez pracę. Koordynatorem wolontariatu jest p. Marta Piechowska.

Młodziezowy Klub Wolontariusza "Podaruj serce"