Debata

W przeddzień wyborów, dnia 25 września 2018 r. zorganizowana została debata wyborcza przygotowująca do wyborów na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019. Kandydatami byli następujący uczniowie z poszczególnych klas:

- Gabriel Mioduski - z klasy V,
- Aleksandra Kołodziejska – z klasy VI,
Michał Kalinowski – z klasy VII a,
Katarzyna Pesta – z klasy VII b,
Justyna Grabowska – z klasy VIII,
Mateusz Brudzyński – z klasy III gimnazjum.
Przed oficjalnym rozpoczęciem debaty, uczeń z klasy III gimnazjum – Gabriel Grażul zapoznał uczniów naszej szkoły z pojęciami „samorząd” i „samorządność”, dlaczego organizujemy debatę i wybieramy spośród nas przedstawicieli społeczności uczniowskiej.
W trakcie debaty, kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze, opowiadali o sobie oraz odpowiadali na nurtujące pytania uczniów.
Następnego dnia, tj. 26 września uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum oddali głosy na wybranych kandydatów. W wyniku głosowania wybrani zostali przedstawiciele naszej społeczności uczniowskiej w bieżącym roku szkolnym:
Przewodniczący: Mateusz Brudzyński (67 głosów)
Zastępca: Michał Kalinowski (29 głosów)
Protokolant: Katarzyna Pesta (23 głosy)

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Debata SU