2016/2017

Me-You-Nice to meet!!!


To projekt e-twinning, który realizują uczniowie z klasy V a i b (grupa zaawansowana), z  pomocą nauczycielek języka angielskiego: Moniki Topczewskiej i Edyty Sołtysiak Mielcarek.

Projekt został zatwierdzony  we wrześniu 2016 roku i otrzymał Certyfikat-Odznakę, tzw. e Twinning Label.

{foto47445}

 „Me – You – Nice to meet!” to projekt skierowany do uczniów w wieku 10-12 lat polegający na współpracy w ramach programu etwinning z uczniami z innych państw europejskich. Program przeznaczony jest do realizacji w czasie pięciu miesięcy nauki (październik 2016 – luty 2017). Celem projektu  jest nawiązanie współpracy z rówieśnikami z Włoch, Czech, Grecji, Łotwy i Turcji,  promowanie naszego regionu i kraju, porównanie kultur naszych partnerów, poznanie ich historii i tradycji.

Program został opracowany z myślą o uczniach pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego oraz pragnących wykorzystać swoje umiejętności w praktyce. Aby zapewnić uczniom większy kontakt z językiem prace nad projektem i zadaniami będą kontynuowane w szkole, w pracowni komputerowej, ale także pozytywne zrealizowanie projektu  będzie  wymagało od uczniów samodzielnej pracy w domu.  Powinno to skutkować różnorodnymi i atrakcyjnymi prezentacjami oraz nawiązaniem ciekawej, owocnej  współpracy z uczniami z zagranicy.

Wspólnie z partnerkami:  Barbara Gasperini (Włochy), Hana Hofschneiderova (Czechy), Maria Chantzi (Grecja), Sharon Deveci (Turcja), Signe Bērziņa  (Łotwa) ustaliłyśmy, że głównym narzędziem  projektu będą prezentacje multimedialne wykonane przez uczniów każdej szkoły oraz relacje-sprawozdania zamieszczane na platformie TwinSpace.

W pierwszym etapie projektu dzieci z Polski, Włoch, Czech, Grecji, Turcji i Łotwy przygotowały prezentacje multimedialne w których przedstawiły się swoim zagranicznym kolegom, jak również krótko opisały swoje szkoły i rodziny.

 ”Me and my family.”

W taki sposób się przedstawiliśmy:

{file43158}

A to prezentacje innych szkół biorących udział w projekcie:

Włochy:

{file43159}

Grecja:

{file43160}

Czechy:

{file43157}

Łotwa:

https://youtu.be/ewCWTDXmz0E This is me and my family

Turcja:

https://youtu.be/Vr8lUa0VQZM This is me and my family

https://youtu.be/jYNkIyICgIY This is me and my family

 

Drugi etap zatytułowany: „My town, my country”. Wybraliśmy najważniejsze Polskie miasta, najbardziej znanych Polaków, festiwale i sportowców. Krótko przedstawiliśmy też naszą miejscowość i okolice.

https://www.youtube.com/watch?v=Eb7wYKNnV0Y

A to prezentacje innych szkół biorących udział w projekcie:

Łotwa: https://youtu.be/jCtOoSp_iFg

Nasz zespół E Twinningowy:

http://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=2fe401b5b811

Grudzień to magiczny miesiąc, kiedy wszyscy życzymy sobie wszystkiego co najlepsze. Dlatego my także przygotowaliśmy dekoracje i kartki świąteczne z życzeniami dla naszych ”etwinningowych” partnerów.  Zobaczcie jak to wyglądało:

Nasz filmik: https://youtu.be/9WSNIq-RRhc

Nasze paczki dotarły do adresatów:  

Filmik Łotwy:   https://youtu.be/ASlzp2c4Pm0

W grudniu dzielimy się także informacjami dotyczącymi tradycji bożonarodzeniowych w naszych krajach. Tym razem nie prezentacja, a GLOG  Uśmiech

Zapraszamy do oglądania!!!

Merry Christmas - film  

Prezentacja Grecji: {file43827}{file43829}
Uczniowie biorący udział w projekcie otrzymali hasła i konto na stronie TwinSpace. Dzięki temu mogą na bieżąco oglądać materiały zamieszczone przez inne kraje.

 

W styczniu nasi uczniowie po raz pierwszy zmierzyli się z tak wymagającym wyzwaniem. Wcielili się w role modelek i modeli, przedstawiając naszym zagranicznym partnerom modę w Polsce. Podczas pracy nad pokazem mody uczniowie świetnie się bawili, ale jednocześnie poznali smak ciężkiej pracy modela i aktora.

Sami oceńcie jak nam poszło:

 https://youtu.be/xTnk2qv4j4Q

 

Kolejnym tematem naszej współpracy było jedzenie. To tradycyjne, polskie, ale też to "młodzieżowe". Etwinerzy podzieleni na zespoły tworzyli części naszej prezentacji, czego efekty można zobaczyć tutaj:

W kwietniu wysyłaliśmy sobie życzenia wielkanocne i podsumowaliśmy naszą współpracę.

Na koniec zaprosiliśmy rodziców - wspólnie obejrzeliśmy filmik z najciekawszymi chwilami podczas realizacji projektu, zjedliśmy pyszne ciasto i ... planowliśmy kolejny projekt E-twinning :)

 https://youtu.be/BAmk_engymY