Wycieczka do ZOO

We wtorek 30 maja 2017r. przedszkolaki z grupy 3-4latków oraz 5latków pod opieką p. Marzanny Kowalskiej, p. Edyty Iwańskiej, p. Sylwii Raczkowskiej oraz p. Elżbiety Awęckiej wyruszyły na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Płocku.

Przed wyjazdem przypomnieliśmy  sobie zasady bezpiecznego podróżowania i zachowania w czasie wycieczki.

Celem wycieczki była obserwacja świata zwierząt, czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za jakość współistnienia z przyrodą. Wycieczka przedszkolaków do ZOO była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej.

Podczas spaceru po alejach ZOO spotkaliśmy wiele wspaniałych i ciekawych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia, do niepewności.

Zwieńczeniem wycieczki był obiad w restauracji McDonald.

Popołudniem do przedszkola wrócił autokar szczęśliwych i zadowolonych dzieci.