Wycieczka do Płocka

W piątek 9 czerwca 2017 r. odbyła się ostatnia już wspólna wycieczka 6-latków z wychowawcą p. Małgorzatą Matyjasik-Pochwatka, w towarzystwie uczniów klasy 1 i ich wychowawcy p. Aleksandry Dąbrowskiej. Pierwszym punktem naszej wyprawy było "Schronisko dla zwierząt" w Płocku, któremu przekazaliśmy zebraną w przedszkolu podczas akcji "Pełna miska dla zwierząt ze schroniska" - karmę. Podczas spaceru po schronisku poznaliśmy czworonożnych podopiecznych oraz historię ich życia. Dowiedzieliśmy się także, co należy zrobić, aby móc zaadoptować pieska lub kotka. Stamtąd udaliśmy się do "Komendy Miejskiej Policji" w Płocku, gdzie mieliśmy okazję wsiąść do radiowozu policyjnego, zwiedzić główny budynek komendy m.in. strzelnicę, salę do ćwiczeń, pokój, w którym pobierane są odciski palców oraz pozyskaliśmy dodatkowe informacje nt. pracy policjantów z różnych wydziałów. Na zakończenie naszych odwiedzin otrzymaliśmy w prezencie "Misia Policjanta", który ma czuwać nad naszym bezpieczeństwem. Następnie udaliśmy się z wizytą do ZOO. Dzieci poznały tam nazwy rzadkich gatunków zwierząt oraz przeniosły się do świata podwodnego za sprawą nowo wybudowanego akwarium. Nasza wycieczka zakończyła się posiłkiem w McDonalds, gdzie po chwilowym odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną, kończąc tym samym dzień pełen wrażeń i atrakcji Uśmiech Serdeczne podziękowania składamy p. Annie Poterze i p. Paulinie Radzikowskiej za pomoc w trakcie wycieczki Uśmiech Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Wycieczka do Płocka