Wycieczka do fabryki bombek

W dniu 25 listopada 2016 r. została zorganizowana wycieczka do fabryki bombek „Szkło-Dekor” w Piotrkowie Trybunalskim. Uczestnikami wycieczki była grupa dzieci 6 i 5 letnich z naszego przedszkola, klasa 1 oraz kilkoro uczniów z klasy 2a, 3 i klasy 4 szkoły podstawowej.

Podczas wycieczki dzieci zostały oprowadzone przez przewodnika po całej produkcyjnej części zakładu co umożliwiło im zapoznanie się z wszystkimi etapami powstawania bombek: formowanie z rozgrzanego szkła na dmuchalni, srebrzenie, malowanie, dekorowanie, przygotowanie do zapakowania. Każdy etap został dodatkowo przybliżony i objaśniony przez pracownika fabryki. Po takim przygotowaniu dzieci mogły spróbować własnych sił i wykonać bombkę według swojego pomysłu przy użyciu profesjonalnych materiałów. Na koniec warsztatów uczestnicy naszej wycieczki odwiedzili sklepik znajdujący się w zakładzie, gdzie mogli zakupić bombki dla siebie i swoich bliskich.

Wycieczkę możemy zaliczyć do udanych, gdyż dzieci wracały do domu z uśmiechami na twarzy.

Fabryka bombek