Zabawa Halloween

HALLOWEEN to zwyczaj związany z maskaradą, odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Z tej okazji 28 października 2016 r. dzieci z grupy 6-latków przyszły do przedszkola przebrane za wampiry, duchy, czarownice lub ukryły twarz za maskami, aby wspólnie z kolegami i koleżankami ze szkoły uczestniczyć w imprezie halloween. Dominującym kolorem był kolor czarny lub pomarańczowy. Po śniadaniu rozpoczął się halloweenowy korowód. Próbowaliśmy przestraszyć pozostałe dzieci z grup przedszkolnych oraz ich panie, które wykupywały się cukierkami – w myśl powiedzenia „Cukierek albo psikus”. Potem bawiliśmy się przy muzyce, braliśmy udział w konkursach sprawnościowych, wiedzowych i rysunkowych oraz oglądaliśmy przebrania pozostałych uczestników imprezy. Chociaż tradycja halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku, to sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy. Myślę, że się to udało, co widać na załączonych zdjęciach.

zabawa halloween