Pysznie i zdrowo

Sezon na pyszne owoce i warzyw trwa! Nie zapominamy o tym także w naszym przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce i warzywa – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci z grupy 6-latków postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową, 3-latki przygotowały owocowy koktajl, a 5-latki wykonały pyszną surówkę z marchewek i jabłek. Były przygotowania: umyliśmy owoce, warzywa, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, miksowania, ścierania warzyw, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka, surówka i koktajl smakowały wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce i warzywa były pyszne, czy dlatego, że sami je przyrządziliśmy? Już planujemy kolejne zdrowe i smaczne potrawy.

Pysznie i zdrowo