Planetarium

Dnia 1 czerwca 2016 r. z okazji Dnia Dziecka nasze przedszkolaki przeniosły się w kosmiczny świat, gdyż Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 2 w Ciachcinie zaprosiła do szkoły planetarium. Celem zajęć była popularyzacja nauki, zwłaszcza astronomii oraz zachęcanie dzieci do zgłębiania tajemnic Wszechświata. Prezentowany program edukacyjny został zróżnicowany tematycznie i dostosowany do poszczególnych grup wiekowych. Obejrzeliśmy bardzo interesujące seanse, które rozbudziły ciekawość wśród dzieci.

Forma prezentacji (system projektorów i rzutników, przekazy multimedialne, efekty specjalne wizualne i dźwiękowe) i jej miejsce (przenośna nadmuchiwana kopuła) okazały się wielką atrakcją dla wszystkich oraz fantastyczną pomocą dydaktyczną.

Dzieci z Samorządowego Przedszkola w Ciachcinie wraz z wychowawczyniami składają serdecznie podziękowania sponsorom: Państwu Jolancie i Ireneuszowi Potera oraz Panu Mariuszowi Ławruszkiewiczowi, dzięki których hojności finansowej mogły uczestniczyć w zajęciach w planetarium. DZIĘKUJEMY